12 lutego na Kickstarterze ruszyła zbiórka na grę Crossroads Inn. Niecały miesiąc później twórcy mogli ogłosić sukces, bo na koncie znalazło się 30 tys. dolarów.

Kraken Unleashed Studio i Klabater opracowują grę, która jest połączeniem gatunków management sim i RPG. W wielkim skrócie – gracz zarządza karczmą od A do Z , ale też nawiązuje kontakty, zwłaszcza z wpływowymi politykami. O Crossroads Inn usłyszeliśmy pod koniec wakacji ubiegłego roku, głównie za sprawą teasera opracowanego z Platige Image. Później były prezentacje na targach gamescom w Kolonii i wspomniana zbiórka na Kickstarterze.

30 tysięcy dolarów było najniższym progiem, a dzięki 1265 wspierającym udało się zebrać 38 641 zielonych prezydentów. Dzięki temu przekroczono dwa progi, a co za tym idzie, gracze otrzymają nową zawartość. Jest to m.in. edytor scenariuszy, wsparcie dla Steam Workshop i zatrudnienie jako lektora Briana Blesseda. Anglik podkładał głos w różnych grach, m.in. Kingdom Hearts, Warhammer 40,000: Fire Warrior, Viking: Battle for Asgard czy LEGO Dimensions. Warto też dodać, że ścieżkę dźwiękową opracowuje m.in. Marcin Przybyłowicz.

Crossroads Inn ma mieć premierę w czwartym kwartale tego roku, a wyjdzie na PC, Macu i Xboksie One. Wyjdzie także w wersji pudełkowej.

Więcej informacji o zbiórkach polskich gier na Kickstarterze.

Comments

comments