Bycie gospodarzem karczmy nie musi być przyjemne. Awantury, niezadowoleni klienci, nieopłacone rachunki, problemy z dostawcami, a to tylko początek.

Ogłoszony przez Klabatera Crossroads Inn to zmierzający na PC i Maca symulator zarządzania średniowieczną karczmą w czasie rzeczywistym, połączony z narracyjną grą role-playing. Historia osadzona jest w świecie fantasy o nazwie Delcrys, gdzie trzy królestwa rywalizują ze sobą o polityczno-ekonomiczną dominację. Kraina podzielona jest na obszary różnych wpływów i miejsc pełnych nowych możliwości.

„Zbuduj i kieruj swoją tawerną, zaspokajając potrzeby ciała i ducha najróżniejszych awanturników i moczymord, a potem pozwól by roznieśli wieści o twoim przybytku na całą krainę. Wkrótce zaś sława o tobie i twojej karczmie przyciągnie uwagę sił politycznych i militarnych, wciągając cię w bezlitosną walkę o władzę!”

W Crossroads Inn gracz będzie musiał zbudować tawernę od podstaw. Jak to w prywatnym biznesie bywa, wszystko jest na głowie gospodarza karczmy. Funkcjonalna rozbudowa, zarządzanie pracownikami, pozyskiwanie dostawców, komponowanie menu czy tworzenie usług, które zachęcą biesiadujących do częstszych wizyt. Będzie można zatrudniać kucharzy, strażników, bardów czy nawet kurtyzany. Do tego dochodzą koneksje z wpływowymi klientami, które otworzą nowe możliwości rozwoju i handlu. W sumie będą dostępne trzy tryby gry: kampania, sand box i ograniczone czasowo scenariusze.

Pomysł na grę zrodził się w studiu Kraken Unleashed Studio, które zgłosiło się o pomoc do Klabatera. Postanowili połączyć siły i dzięki temu stworzono zespół do developmentu. Premiera Crossroads Inn na PC i Maca nastąpi w roku 2019. Poniższy trailer został stworzony wspólnie przez Klabater i Platige Image.

Comments

comments