Rodzimi twórcy mają dobrą renomę, bo belgijska ekipa Larian Studios zleciła dwóm polskim studiom stworzenie darmowej zawartości do Divinity: Original Sin II.

Ktoś powie, a kogo obchodzi outsourcing i tworzenie tzw. gift bagów do RPG w realiach fantasy? Powinno obchodzić, bo Divinity: Original Sin II to najwyżej oceniana gra PC roku 2017, która na Metacritic na średnią 93/100. To także Top 20 pecetowych gier w historii. Konsolowe wydania Definitive Edition to absolutny top 2018 r., zarówno na PlayStation 4 jak i Xboksa One.

I właśnie do tej gry darmową zawartość tworzą ekipy Fool’s Theory i Anshar Studios. Będą to tak naprawdę aktualizacje, które uzupełnią grę o całkowicie nową zawartość. Zresztą pierwszy gift bag już jest dostępny. Prócz naprawy wielu pomniejszych błędów, daje przede wszystkim nowe elementy do personalizacji bohatera – twarze i fryzury dla wszystkich ras oraz nowe możliwości tworzenia postaci.

Dla rodzimych twórców to niewątpliwie ciekawy wpis w portfolio. Zwłaszcza, że przecież mają co robić. Fool’s Theory wraz z IMGN.pro pracują nad konsolowym Seven: Enhanced Edition, a Anshar Studios m.in. nad nową grą dedykowaną wirtualnej rzeczywistości – Telefrag VR. Ale co innego outsourcing, a co innego własne produkcje. Warto też wspomnieć, że nie tak dawno temu Anshar przerobiło dla amerykańskiego Mastiffa grę IS Defence studia Destructive Creations, by w łagodniejszej formie ukazała się pod tytułem Heavy Fire: Red Shadow.

Źródło: Gry-online

Comments

comments