Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i lasami żyli sobie dwaj rycerze. Bracia Max i Miki codziennie trenowali, wygrywali wszystkie turnieje, aż któregoś dnia przyleciał smok i porwał jednego z nich.

To jest coś, za co podziwiam ludzi. Pixel Nation wydało właśnie grę Max Knight, nową platformówkę 2D na… Amigę. Tak, na sprzęt, który „zakończył swój żywot” jeszcze w ubiegłym wieku. Jak widać, scena amigowa ma się znakomicie i bardzo dobrze. W zalewie milionowych budżetów, megaprodukcji AAA i drogich indyków każda taka inicjatywa jest warta nagłośnienia.

A czym jest Max Knight? Prawdziwą platformówką 2D, ze zbieraniem kluczy, przedmiotów i unikaniem wrogów. Na posiadaczy amig czeka 36 poziomów ulokowanych w pięciu światach. Nic tyko grać. Oczywiście trzeba mieć wspaniałą Amigę, której pozbyłem się wieki temu. Ale takie były czasy – chcesz mieć pierwsze PlayStation, sprzedaj poprzednia platformę :/

Max Knight jest do pobrania ZA DARMO ze strony Pixel Nation lub Aminetu (wersja hdd i dyskietkowa).

A ja tylko przypomnę, że w ubiegłym roku wyszła inna polska gra na Amigę – Tanks Furry od ekipy Project R3D. Co więcej, wydano ją także w wersji pudełkowej, która oczywiście kupiłem do kolekcji. W wersji CD i dyskietkowej <3 Błagam wszechświat, niech Max Knight doczeka się wersji fizycznej.

Źródło: Amigowiec

Comments

comments