Wydawanie gier na konsole musi być dla Artifex Mundi żyłą złota. W końcu nie zapowiedzieli by na PlayStation 4 kolejnej swojej znakomitej serii.

Z drugiej strony, mając gotową grę, jest dużo prościej wypuścić ją na kolejną platformę. Tym razem los ten spotkał Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek, przygodówkę HOPA wydaną na pecetach w 2011 roku. Zmiany dotyczą przed wszystkim sterowania, ale też wsparcia dla PlayStation 4 Pro. Dzięki temu gra wyświetlać się będzie w natywnej rozdzielczości 4K. Pytanie, czy ulepszeniu legną też nieliczne zawarte w Enigmatis: Duchy Maple Creek animacje. Dowiemy się już 24 stycznia.

„Główna bohaterka trafia do tytułowego Maple Creek, gdzie w trakcie nawałnicy ulega wypadkowi i traci pamięć. Po przebudzeniu nie jest w stanie przypomnieć sobie kim jest i co sprowadziło ją do tego zapomnianego miejsca. Będzie musiała przeprowadzić śledztwo i krok po kroku poskładać w jedną całość własne wspomnienia oraz inne kawałki układanki, które odkryją tajemnice skryte za zasłoną niepamięci.”

Jest to pierwsza gra z tej serii, więc luźno można zakładać, że na PlayStation 4 trafią wcześniej czy później Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood i Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala. ArtifexMundi mocno pracuje nad portami swoich produkcji, wystarczy wspomnieć, że nie tak dawno na maszynkę Sony trafiło Clockwork Tales: Of Glass and Ink, a na Xboksa One wspomniana druga część serii Enigmatis. Jestem absolutnie pewien, że zarówno PS4 jak i XOne dostanie kolejne gry tego studia, zwłaszcza, że Enigmatis, Grim Legends i Nightmares from the Deep to trylogie.

Gry Artifex Mundi wydane na PlayStation 4:
Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek
Nightmares from the Deep: the Cursed Heart

Gry Artifex Mundi wydane na Xboksie One:
Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek
Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood
Grim Legends: The Forsaken Bride
Nightmares from the Deep: The Cursed Heart
Nightmares from the Deep: The Siren’s Call

Comments

comments