Mole książkowe jak ja, których pasją są też gry wideo, powinny zapiać z zachwytu. Do polskich księgarń trafi kolejna pozycja o naszej największym ukochanym hobby.

W maju tego roku na mojej półce pojawiła się książka „Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier”. Pozycja dość specyficzna i przeznaczona raczej dla wąskiego grona odbiorców. Tym razem do księgarń trafią „Wojny konsolowe”, opowiadająca o konflikcie Nintendo i Segi.

W latach 90. na świecie dominowało wielkie N, a Sega – mimo wielkich aspiracji – nie radziła sobie najlepiej. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske, facet, który o grach nie wiedział nic. Mimo to miał duży talent, potrafił odwrócić losy przegranych spraw. No i się zaczęło.

„Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, po sale zarządów i Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się rodzicowi, Sonic starł się z Mario, Ameryka ponownie walczyła z Japonią.”

„Wojny konsolowe” jest książką opartą na setkach wywiadów z byłymi pracownikami gigantów, pokazująca walkę dwóch wielkich marek. Nie ma innej opcji, pozycja ta na pewno trafi do mojej biblioteki.

Premiera już 13 września w cenie okładkowej 59,99 zł, ale spokojnie można znaleźć „Wojny konsolowe” kilkanaście złotych taniej.

Autor: Blake J. Harris
Tytuł oryginału: Console Wars: Sega, Nintendo, and the Battle that Defined a Generation
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Data wydania: 13 września 2017
Cena okładkowa: 59,90 zł
Liczba stron: 576 tekst i 8 zdjęcia
Wydawca: SQN

Comments

comments