Za nami tegoroczna, trzecia już, edycja Slavic Game Jam. Ponad 280 uczestników z Europy i Afryki Południowej stworzyło 84 grywalne prototypy. Budynek Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych okazał się być strzałem w dziesiątkę. Dzięki licznym, świetnie wyposażonym salom oraz miejscu na sen i odpoczynek, uczestnicy wydarzenia otrzymali idealne warunki do prac nad swoimi projektami.

Jak zawsze, temat przewodni był niejednoznaczny i wymagał od wszystkich „dżemujących” kreatywnego podejścia do procesu twórczego. W końcu „Unknown” może być zrozumiany na wiele sposobów. Jednak to nie przeszkodziło twórcom gier dostarczyć ciekawe i często zaskakujące gry, które możecie sprawdzić na oficjalnym profilu wydarzenia.

Ogólne wrażenia z samego jamu? Jak najbardziej pozytywne! Uczestnicy byli zachwyceni tegoroczną edycją, chociaż jak zawsze znalazło się kilka elementów do poprawy. Sami organizatorzy, Koło Naukowe Twórców Gier Polygon, zapowiadają, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, a cały feedback od uczestników przeprocesują i wdrożą, jak tylko odpoczną 🙂

A jak prezentują się gry, które przeszły do finału imprezy bądź zostały wyróżnione przez jury?
Dot. (1 miejsce SGJ 2017, wyróżnienie w kategorii Most Memorable Experience)
Polterguns (2 miejsce SGJ 2017, wyróżnienie w kategorii Best Multiplayer)
Forgot how to Hamster (3 miejsce SGJ 2017, wyróżnienie w kategorii What’s the theme, anyway?)
Two Aliens One Box (wyróżnienie w kategorii Best Unreal Engine Game)
Tanking Through Unknown (wyróżnienie w kategorii One More Turn)
Starsky & Bluff (wyróżnienie w kategorii Top Kek)
Jack the Reaper (wyróżnienie w kategorii It Just Sounds Right)

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia sponsorów imprezy: QLOC, Huuuge Games, Techland, AMD, Robot Gentleman, Orbital Knights oraz Jutsu Games. Specjalne podziękowania należą się również warszawskiej Kinotece za wsparcie eventu poprzedzającego game jam, Games in Cinema. Graczpospolita.pl jest oficjalnym partnerem medialnym wydarzenia.

Zainteresowani przyszłoroczną edycją? Zapraszamy do polubienia oficjalnego profilu facebookowego Slavic Game Jam. Do zobaczenia za rok!

Albert Pałka

PS od redakcji: Albert podesłał sto miliardów zdjęć. Niestety trzeba było wybrać „trochę” mniej 🙂

Comments

comments