Gdy słyszycie „polska książka o grach” automatycznie przychodzi Wam do głowy Krzysztof Gonciarz lub Bartłomiej Kluska, prawda? W najbliższym czasie może się to zmienić, bo redaktor naczelny Polygamii, Marcin Kosman, właśnie skończył pracę nad swoją pierwszą książką poświęconą polskiej branży growej.

„Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” to książka traktująca o ewolucji rodzimej branży. Przedstawiająca krok po kroku jak „z brzydkiego kaczątka przemieniała się w nafaszerowanego L-karnityną łabędzia”. Ponadto według autora, treści lektury bliżej do opowieści przepełnionej ciekawostkami i anegdotami, niż pracy naukowej. Tekst powstał w oparciu o liczne dialogi z polskimi twórcami gier aktywnymi do dziś, ale i tymi którzy w latach 90. stworzyli mało znane, ambitne dzieło, a dzisiaj… cóż, życie rzuciło ich w odmęty zupełnie innej branży.

Marcin Kosman, obecny redaktor naczelny Polygamii (wcześniej Gamezilli), a jeszcze wcześniej autor tekstów w PSX Extreme, Playu czy magazynie Komputer Świat Gry, przygotowywał treść książki blisko 4 lata posiłkując się wywiadami i rozmowami z najważniejszymi osobami polskiej areny growej, m.in. Adrianem Chmielarzem z The Astronauts, Adamem Badowskim z CD Projekt RED, Tomaszem Mazurem z IQ Publishing oraz Grzegorzem Miechowskim z 11 bit Studios.

Książka zadebiutuje pod koniec kwietnia w wersji papierowej. Cyfrowa z kolei ma być dostępna kilka tygodni później. Nie znamy ani ceny, ani konkretnego dnia jej rynkowego debiutu, ale już teraz wyrażamy zadowolenie, że do bardzo ograniczonej biblioteki lektur poświęconych grom, dołączy nowy tytuł podsumowujący bardzo istotny okres polskiej branży gier.

Źródło: Open Beta

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.