Żadna konsola Nintendo nie może obejść się bez kilku przedstawicieli gatunku party games. Jednego na Switcha dostarczył polski Teyon. Recenzja 30 in 1 Game Collection pokazuje czy rodzima gra ma jakiekolwiek szanse z 1-2 Switch.

Dotychczas numerem jeden w gatunku na Switchu była jedna z gier startowych – 1-2 Switch. Chociaż żartów z dojenia krowy i innych mini-gierek było całkiem sporo, ostatecznie przez brak konkurencji produkcja sprzedaje się całkiem nieźle. Zmienić to spróbuje krakowski Teyon, który właśnie wydał na rynek 30 in 1 Game Collection (w USA znane jako Party Planet). Jak łatwo się domyślić wydając 60 złotych otrzymujemy pakiet 30 mini-gier, teoretycznie idealnie nadających się na spotkanie ze znajomymi.

W praktyce przed kupnem 30 in 1 Game Collection trzeba wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze wszystkie mini-gierki to kopie mniej lub bardziej znanych produkcji. Z polskich można wymienić Timberman oraz Tap Hero. Jest też mała wersja Zumy czy Icy Tower. Grać możemy samemu lub wspólnie z trzema innymi graczami.

Kolejna ważna rzecz nt. 30 in 1 Game Collection – ta gra nie wykorzystuje unikatowych możliwości Switcha. To duża różnica względem 1-2 Switch, które pokazuje co niezwykłego można zrobić z tym sprzętem. W pewnym sensie to plus – w niektórym towarzystwie taka forma zabawy sprawdzi się znacznie lepiej. Nie każdemu przypadną do gustu niecodzienne mini-gierki z tytułu startowego najnowszej konsoli Nintendo.

Największym plusem 30 in 1 Game Collection jest mała konkurencja – fani gatunku mają do wyboru wyłącznie dwie, nieco odmienne produkcje. Jeśli więc komuś z jakiś powodów nie będzie pasować 1-2 Switch, nie ma innej opcji jak sięgnąć po produkcję studia Teyon. Wprawdzie to tylko ładny, estetyczny zbiór znanych i sprawdzonymi mini-gierek, ale na spotkaniu ze znajomymi może się nieźle sprawdzić. Wystarcz, że jedna z trzydziestu przygotowanych mechanik „siądzie” grupie znajomych, aby zapewnić im sporo zabawy na spotkaniu. To jednak nieco za mało, aby 30 in 1 Game Collection było najlepszym reprezentantem gatunku party games na Switchu.

Comments

comments