Studio Dodo4Story Games zaprezentowało pierwsze wideo ze swojej gry Turbo Soccer VR, której gwiazdą jest reprezentant Polski w piłce nożnej – Kamil Grosicki.

Wychowanek Pogoni Szczecin i aktualny zawodnik angielskiego klubu Hull City przenosi się do gry wykorzystującej technologię wirtualnej rzeczywistości. Turbo Soccer VR przeznaczone jest urządzeniu HTC Vive, dzięki czemu jest możliwość zaprezentowania akcji z oczu zawodnika. Zakładane na ręce i nogi kontrolery pozwolą oddawać celne strzały lub bronić, gdy gracz będzie stał na bramce.

– Pierwszy kontakt z Turbo Soccer VR zrobił na mnie duże wrażenie. Założyłem gogle i nagle znalazłem się na stadionie. A gdy już przyzwyczaiłem się do tego, co mnie otacza, udało się zdobyć kilka ładnych bramek – opowiada Kamil Grosicki.

W Turbo Soccer VR można stanąć na bramce, słać asysty jako pomocnik czy strzelać bramki grając na szpicy. Studio przygotowało do tego trzy tryby gry: strzelecki, napastnika i turniejowy. Gra w najbliższym czasie będzie miała premierę na PC, pojawi się też na Androida i iOS, ale pod lekko zmienioną nazwą Turbo Soccer.

Comments

comments