Rodzimi specjaliści od gier przygodowych i gatunku HOPA powariowali. Ledwo co wydali trzy gry, a już atakują z kolejną. I ja to szanuję.

Nightmares from the Deep: the Cursed Heart na PlayStation 4, Grim Legends 3: The Dark City i Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala na PC – to dosłownie ostatnie dwa miesiące w wykonaniu Artifex Mundi. Pecetowe tytuły już skończyłem, na PS4 katuję, a tu ogłaszają kolejne.

W luźnej rozmowie zapytałem Szymona Bryłę – Dyrektora PR & Marketingu w Artifex Mundi – czy planują w najbliższym czasie jakieś konsolowe premiery. No i okazuje się, że będzie jeszcze ciekawiej.

Jeśli pytasz o Xbox One to będzie to Nightmares from the Deep: The Siren’s Call. Datę premiery podamy w przyszłym tygodniu, ale myślę, że premiera będzie jeszcze w sierpniu. Jeśli chodzi o PlayStation 4, to będę wiedział na początku września.

Patrząc na ceny ich gier na konsole, można się tylko cieszyć. Co prawda zapowiadali, że w 2016 roku wydadzą 17 kolejnych tytułów, również na Apple TV czy Android TV, a to już szaleństwo. Zwłaszcza, że to nie koniec ich ekspansji na PlayStation 4 i Xboksie One.

Przypomnę tylko, że na Xboksa One wydane zostały już ich cztery gry. Piracki Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, steampunkowe Clockwork Tales: Of Glass and Ink, detektywistyczno-przygodowy Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek i pełen magii Grim Legends: The Forsaken Bride. Nightmares from the Deep: The Siren’s Call będzie drugą z trylogii i piątą ich grą na maszynce Microsoftu. Tylko się cieszyć, bo ich gry uwielbiam.

Comments

comments