O Franko 2 było, jest i będzie jeszcze głośno, ale pojawiła się nowa, ważna informacja. Ogólnoświatowym wydawcą gry została firma IMGN.pro, która ostatnio dość intensywnie zaczęła działać na rynku polskim.

Wpierw rozpoczęli współpracę z twórcami gry Kholat, o czym mogłeś przeczytać w naszym wywiadzie, a kolejnym krokiem są wspólne działania z Crunching Koalas, związane z grą MouseCraft. Kolejną „ofiarą” IMGN.pro został Franko 2, którego to wydawca będzie promował na rynku polskim oraz ogólnoświatowym.

Współpraca obejmuje cały zakres działań, od wydania i dystrybucję gry, poprzez kompleksową pomoc w realizacji projektu i ogólnie pojętej promocji. Cieszy też informacja, że dzięki tej umowie Franko 2 na pewno zostanie wydany, niezależnie od powodzenia zbiórki na portalu finansowania społecznościowego Wspieram.to. Co prawda projekt uzbierał już 75% kwoty docelowej (czyli 34500 zł), ale pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane.

Jako fan retro, gracz wychowany na pierwszej części Franko: The Crazy Revenge, muszę przyznać że na premierę czekam z niecierpliwością. Franko 2 wpisuje się w trend gier indie nawiązujących to czasów oldschoolu, a patrząc z perspektywy naszego rodzimego rynku, jest to tytuł kultowy. Czekam!

 

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.