Franko 2 na Wspieram.to – gorący news od naszych partnerów z platformy finansowania społecznościowego.

W czerwcu ubiegłego roku jako pierwsi w Polsce informowaliśmy o planach stworzenia kontynuacji kultowej gry Franko: The Crazy Revenge. To co zapowiadaliśmy stało się właśnie faktem, z jedną, dość ważną różnicą. Tytuł ten w pierwszej kolejności powstaje na PC i Maca, a dopiero od powodzenia zbiórki zależy, czy gra pojawi się na iOS, Androidzie lub… Amidze.

„TAK! MY – Tomasz Tomaszek oraz Mariusz Pawluk – twórcy legendarnego i kultowego Franko: The Crazy Revenge, nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W naszych głowach od kilkunastu lat pojawiał się pomysł, aby jeszcze raz dać możliwość tytułowemu Franko spuścić wpie…łomot i nie zamierzamy oszczędzić nikogo – dostanie się każdemu”

Jak widać w galerii, Franko 2: Revenge is Back to klasyczna, chodzona bijatyka 2D, które to tak lubią starzy wymiatacze jak ja. Oczywiście młodsi gracze też powinni zapoznać się z tą grą, w końcu powstała w 1994 roku jedynka to już legenda. Co podoba mi się najbardziej, wspierający będą mieli realny wpływ na wygląd przeciwników czy otoczenia, a dla najbardziej hojnych znajdzie się miejsce w samej grze. Co prawda Franko będzie zapewne klepał Cię po twarzy, ale chyba każdy chciałby chwalić się, że dostaje w bęcki od tysięcy graczy.


Jak informowaliśmy pół roku temu, fabuła Franko 2 będzie miała miejsce 20 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, a główny bohater będzie ścigał nowego wroga. W grze będzie można wcielić się w dwie postacie, z tymże druga jeszcze nie została ujawniona. Franko, jak w pierwowzorze, odwiedzi oczywiście Szczecin, ale nie będzie to jedyne miejsce jego marszu przemocy, zważywszy że gra zacznie się w samolocie, podczas powrotu bohatera ze zmywaka w Anglii. Znajdą się też nawiązania do Stadionu Narodowego aka Basen Narodowy, czy spotkanie Meksykańskich marynarzy z polskimi kibicami. Do tego tryb treningu, system punktacji i globalny ranking, osiągnięcia, bronie… robi się tego sporo.

Twórcy Franko 2 zbierają fundusze na Wspieram.to, by móc pełno etatowo dokończyć grę, która jest już w zaawansowanym stadium, a dotychczas pracowali całkowicie za darmo. Nie oszczędzaj więc grosza i wspomóż ekipę, w końcu tysiące fanów czekały na kontynuację wielkiego hitu, jakim niewątpliwie był Franko: The Crazy Revenge.

Źródło: Wspieram.to

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.