Krakowskie studio rozwija swój pion wydawniczy podpisując umowę z amerykańskim Impulse Game Studios.

Jeśli nie pamiętacie, iFun4All od jakiegoś czasu chce, oprócz tworzenia własnych gier, portować i wydawać produkcje zewnętrznych firm na konsole. Najlepiej na Switcha, bo jak wiadomo, na Switchu sprzedaje się wszystko. Wczoraj wieczorem podpisana została kolejna umowa, dzięki której krakowska spółka pozyskała nowego partnera.

Jest nim studio Impulse Game, a konkretnie jego horror Midnight Evil. Ekipa iFun4All będzie odpowiadać za port na Nintendo Switch, marketing oraz sprzedaż gry. Data premiery nie została jeszcze podana. Obie spółki podzielą się przychodami ze sprzedaży.

Midnight Evil jest niestety dosyć niszowym tytułem. Gra zadebiutowała na Steamie w lutym tego roku i do teraz zgromadziła w sklepie jedynie 6 recenzje, z czego tylko jedna jest negatywna. Według Steam Charts szczyt popularności osiągnięto w marcu, kiedy to w jednym momencie w Midnight Evil grało… 6 osób. Nie wygląda to zbyt imponująco, ale Michał Mielcarek, prezes iFun4All twierdzi, że to dopiero pierwszy krok w budowaniu pionu wydawniczego studia.

Jest to pierwszy krok realizacji planu, który zakłada, że w ciągu kilku lat staniemy się wydawcą, czerpiącym przychody ze sprzedaży gier 3rd party. Chcemy rozszerzyć działalność i wykorzystać nasze doświadczenie w zakresie portowania i publishingu, aby pomóc deweloperom gier niezależnych osiągnąć lepsze wyniki sprzedaży ich gier.

Comments

comments