Konsolowa wersja horroru Acid Wizard Studio zbiera jeszcze lepsze noty niż edycja na PC.

To, że Darkwood jest świetną grą wiemy od dawna. Zagadką pozostało jak taka produkcja zostanie odebrana na rynku konsolowym. Już wiemy, że jest dobrze. Nawet bardzo dobrze, ponieważ edycja na PlayStation 4 (gra jest jeszcze na Xboksie One i Switchu) zdobyła wyższe oceny niż edycja na PC. Różnica nie jest duża, ale i tak warto ją zauważyć.

W tym momencie średnia ocen (via GameRankings) wynosi około 81%. To o 5 punktów procentowych więcej niż oryginał wydany w 2017 roku na komputery osobiste. Recenzenci docenili gęsty klimat i atmosferę grozy zbudowaną bez tanich metod straszenia. Najlepiej to zresztą widać po zwiastunie premierowym, który możecie znaleźć nieco niżej.

Przykładowe recenzje Darkwood (PS4)

9/10 – GameSpot
9/10 – GameSpew
8/10 – God is a Geek
8/10 – Metro GameCentral
6/10 – Wccftech

Średnia ocen byłaby wyższa, ale nieco psuje ją taki kwiatek jak Wccftech. Noty rzędu 9/10 od GameSpot robią jednak ogromne wrażenie. Mam nadzieję, że niedługo inne duże portale zdecydują się na publikację swojej recenzji. Na pewno będzie to spora promocja dla gry.

W Polsce duże serwisy na razie nie zdecydowały się na publikację swoich recenzji, a więc nie ma kogo zacytować. Jeśli coś się zmieni, zaktualizuję tekst. Teraz wole miejsce zagospodaruję świetnym zwiastunem, który towarzyszył premierze gry. Pewnie gdyby został on pokazany na konferencji dużej firmy na E3, zrobiłby ogromną furorę na świecie.

Na koniec najważniejsze – gratulacje dla Acid Wizard i Crunching Koalas świetnej premiery!


Więcej naszych przeglądów recenzji polskich gier znajdziecie tutaj.

Comments

comments