Far Peak to kolejny duży tytuł od twórców Serial Cleaner. Studio chce tym samym złożyć hołd polskim himalaistom.

Projekt rozwijany jest na bazie Blind’n’Bluff, platformera do którego studio wróciło po czasowym zawieszeniu prac. W czasie rozwoju projektu zdecydowano o znaczących modyfikacjach i stworzeniu produkcji o zupełnie innej tematyce.

W trakcie prac nad Blind’n’Bluff nauczyliśmy się bardzo dużo. Jednak w obecnych realiach rynkowych prosty platformer, nawet prezentujący wysoki poziom graficzny, nie posiadał wystarczającej wartości i nie odzwierciedlał faktycznych możliwości studia. Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki. Praca nad Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie – Michał Mielcarek, prezes iFun4All

Far Peak przeniesie nas do lat 80-tych XX wieku i przedstawi losy himalaistów, których prawdziwe historie były dużą inspiracją dla studia. Ma to być gra przygodowa z elementami survivalu i strategii. Studio zaimplementuje również elementy real world data. Niestety wiele więcej nie wiemy. Krótki teaser pokazuje jedynie styl graficzny. Konkretna data premiery oraz platformy nie zostały podane. Możemy jednak stawiać na PC i konsole oraz debiut w 2018 roku (tyle wynika ze strategii spółki).

Far Peak – grafiki koncepcyjne

Comments

comments