Castle of Heart to debiutancka produkcja ekipy 7Levels, wcześniej zajmującej się wspieraniem innych deweloperów przy pracach nad ich projektami. Gra zadebiutuje w pierwszym kwartale roku tylko na Nintendo Switch.

Studio zakończyło już prace nad grą i rozpoczęło kampanię promocyjną. Castle of Heart to tytuł, w którym wcielamy się w rycerza zaklętego w kamień, którego przy życiu utrzymuje tylko ciągła walka. Brzmi jak film Speed: Niebezpieczna Prędkość z rycerzem i kamieniem. Szalony miks. Ma on jednak istotny wpływ na rozgrywkę. Przykładowo może się okazać, że pod wpływem odniesionych obrażeń rycerzowi skruszy się jedna ręka. Wtedy będzie musiał walczyć tylko drugą.

W grze dostaniemy dostęp do szeregu broni krótkiego i dalekiego zasięgu oraz do power up’ów. Pozwoli to na wybranie własnej strategii walki. W czasie gry odwiedzimy 4 lokacje, w których do rozegrania będzie 20 misji (starczy to na około 7 godzin rozgrywki). Twórcy deklarują, że część miejscówek inspirowanych jest legendarnymi w Polsce miejscami (niestety w informacji prasowej nie ma podanego żadnego przykładu). Część przeciwników wywodzi się z kolei ze słowiańskiej mitologii.

Teaser przygotowany przez twórców jest tak dynamiczny, że zmieścił się w całych 15 sekundach. Premiera tylko na Switchu w pierwszym kwartale tego roku. Dokładna data nie została jednak ogłoszona.

Castle of Heart – screeny

 

Comments

comments