Behemot, Adam „Nergal” Darski i gry wideo? Jak najbardziej, za sprawą polskiej przygodówki Apocalipsis: Harry at the End of the World.

Inspirowana hitami czeskiego studia Amanita Design produkcja ekipy Punch Punk Games zaskoczy graczy oprawą dźwiękową. W roli narratora w dwóch wersjach językowych pojawi się Adam „Nergal” Darski, lider zespołu Behemoth.

“Estetyka i styl w jakim jest wykonana gra Apocalipsis są bliskie temu, co robię na co dzień i co lubię. Mnie zawsze inspirują i stymulują rzeczy, które są mroczne. Jestem na przykład fanem Gustawa Doré, którego ilustracje towarzyszą moim ulubionym książkom, np. >Rajowi Utraconemu< Miltona. Koresponduje to z tym, czym się zajmuję na co dzień w życiu zawodowym i prywatnie, bo to są moje pasje” – powiedział Nergal.

W grze usłyszymy też nową, nastrojową wersję muzyki Behemotha. A jak udało się załatwić taką gwiazdę do polskiej, niezależnej gry?

“Długo szukaliśmy najlepszego głosu do Apocalipsis i przez ten cały czas odpowiedź była na wyciągnięcie ręki. Nergal i Behemoth naturalnie pasują do naszej gry, do wybranej przez nas estetyki, symboliki i poruszanych motywów. Dla mnie jest to coś, co idealnie domyka moją wizję” – mówi reżyser gry Krzysztof Grudziński z Punch Punk Games.

Apocalipsis: Harry at the End of the World w pełni zasłużenie trafiło do naszego zestawienia 90 polskich gier, w które zagramy w 2018 roku. Tam dowiecie się o niej coś więcej. A gra trafi na Windowsa i Mac OS jeszcze w tym roku.

Comments

comments