Wielki sukces My Hospital mnie nie dziwi, głównie biorąc pod uwagę kto stoi za tym projektem. Ekipa Cherrypick Games to w końcu jeden z polskich liderów na rynku gier mobilnych.

Darmowa gra o zarządzaniu szpitalem w ciągu 10 tygodni wygenerowała przychody na poziomie aż 2,5 mln złotych przy 3,5 mln użytkowników. Na tym jednak ma się nie skończyć. Studio planuje podbój Chin, gdzie od niedawna dostępna jest wersja na urządzenia z systemem iOS, a niedługo dołączy do tego Android.

My Hospital to nie pierwszy przebój od Cherrypick Games. Studio pochwaliło się, że jego pierwszy hit, Touchdown Hero, w ciągu roku przyniósł 1,5 mln złotych przychodów.

Kolejny krok – giełda

Cherrypick Games nie zwalnia tempa i nie chce zadowolić się wygodnym życiem producenta małych gier mobilnych (ok, My Hospital jest znacznie bardziej rozbudowany niż ich pozostałe produkcje). W planach jest szybki rozwój, na który potrzeba finansowania. Wśród możliwych opcji ekipa Cherrypick Games wymienia debiut na giełdzie. Przy takich wynikach studio na pewno będzie tam mile widziane.

Comments

comments