Scenariusze do gry warszawskiego studia napisze Lisa Brunette, która ma spore doświadczenie w takich projektach. 

Cherrypick Games tym samym chce pójść w stronę gier przeznaczonych głównie dla kobiet. Crime Stories ma być jednym z pierwszych tytułów realizowanych w ramach nowej strategii. Będzie to visual novel na urządzenia mobilne, w którym deweloper zaoferuje szereg opowieści łączących elementy kryminału, thrillera, a nawet romansu. W sam raz dla pań szukających rozrywki na swoich smartfonach.

Premiera Crime Stories planowana jest na I kwartał 2019 roku. Wcześniej Cherrypick Games chce wydać inne tytuły dedykowane kobietom. Jeszcze w tym roku na rynek trafi My Beauty Spa: Stars & Stories oraz Project Fame. Kilka dni temu studio wydało również inny tytuł – MatchUp Friends.

Lisa Brunette – specjalistka od gier dla kobiet

Lisa Brunette ma spore doświadczenie w pisaniu scenariuszy do gier czy powieści. Na koncie ma współpracę z Nintendo czy Take Two Interactive. Najbardziej spektakularnym projektem jest jednak visual novel Choices. Gra do tej pory wygenerowała 120 mln dolarów przychodu. Jak widać na grach dla kobiet można sporo zarobić. Crime Stories będzie tytułem o podobnym modelu rozgrywki. Twórcy deklarują jednak, że lista współpracujących scenarzystów będzie dłuższa i nie ograniczy się tylko do Lisy Brunette.

Comments

comments