Długo musiałem czekać, ale w końcu z Hongkongu dotarły do mnie kolejne polskie gry do kolekcji. W sumie jedna, ale na dwie platformy.

Studio One More Level wskoczyło na kolejny… level. Po naprawdę udanym, niedocenionym i marketingowo przez Techland porzuconym God’s Trigger, twórcy rozstali się z tym wydawcą. I w sumie wyszło im to (chyba) na dobre. Pod skrzydłami All in! Games wydali bardzo dobrego Ghostrunnera, sprzedaż przeskoczyła 500 000 kopii, a finalnie IP wylądowało u włoskiego 505 Games.

Nie powiem, ucieszyłem się, gdy pojawiła się zapowiedź wersji pudełkowch Ghostrunnera. W pierwszej kolejności zamówinienia przedpremierowe fizycznego wydania pojawiły się w azjatyckim sklepie Play-Asia. Cena: około 140 zł, plus wysyłka ok. 27 zł. Gry szły do mnie długo, ale za taką kwotę za wysyłkę nie będę narzekał. Dla przykładu, z USA to też koszt ok. 27, ale dolarów.

Podsumowując, bo są to zwykłe pudełka, a nie np. wersje limitowane, Ghostrunner studia to 44. polska gra wydana fizycznie na PlayStation 4 i 24. na Switcha. Będzie ich więcej, bo już zapowiedzianych jest kilkanaście kolejnych.

Comments

comments