O jednym z projektów Forever Entertainment pisaliśmy już kilka dni temu. Michał przedstawiał wam pierwsze materiały z Hollow, ja z kolei wyjaśniłem dlaczego nie warto w nie wierzyć. Informowaliśmy również o premierze Timbermana na Xboksa One. Na tym jednak nie koniec. Forever Entertainment w ostatnim czasie zapowiedział wydanie tony kolejnych produkcji. Na początku polskie tytuły:

– niedawno do sprzedaży na Steam trafiło Sparkle ZERO, trzecia część serii przygotowanej przez twórców wspomnianego wyżej Hollow
– to samo dotyczy Cat on Diet od Nawia Games
– na mobilki Forever Entertainment wyda dwia projekty MGP Studios – Sinless oraz Roll’d
– na koniec wyjątkowo gra stworzona bezpośrednio przez gdyńską spółkę – Zombiellie, które trafi na Steama 29 kwietnia

A teraz o współpracy Forever Entertainment z zagranicznymi studiami. Spółka podpisała umowę wydawniczą między innymi z australijskim Dark Day Interactive. Dzięki temu do sprzedaży trafią dwie gry FPP – The Final Take oraz Secluded. Kolejnymi, tym razem amerykańskimi partnerami, są studia Villainous Games (The Dweller na PC, mobilki i Xbox One) oraz Naughty Shinobi Game (Shadow Over Isolation, również na te same platformy).

Hollow (1)

Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób Forever Entertainment przekonuje studia do współpracy ze sobą. Kolejne gry spółka wydaje w stylu ninja – byleby nikt nic nie zobaczył i niczego nie wiedział. FE to jedna z tych polskich firm, z którymi najtrudniej się komunikuje. Jeszcze kiedyś dało się otrzymać odpowiedzi na maila, ale od dłuższego czasu można wysyłać kolejne wiadomości i nic z tego nie wychodzi. Tak jakby komuś bardzo zależało, aby media (a tym samym gracz) nie dowiedzieli się niczego o ich grach. W prywatnej rozmowie z jednym z deweloperów, którzy współpracują z FE, usłyszałem nawet, że otrzymanie odpowiedzi od kogokolwiek z FE jest piekielnie trudne. To kiepsko świadczy o wydawcy. Jeśli jednak ktoś chce z nimi współpracować, najwyraźniej musi mieć powody.

Comments

comments