Była zima, końcówka roku 2013, kiedy to gliwicka spółka The Farm 51 zapowiedziała swoją nową grę Get Even. Nie powiem, zarówno teaser jak i informacje zrobiły na mnie wrażenie, ale minęły ponad 2 lata, a o grze i postępie prac nadal wiadomo bardzo niewiele.

The Farm 51 mocno skupiło się na aplikacji edukacyjnej Chernobyl VR Project. Z prezentacjami jeżdżą po świecie, zdobywają kontakty, udało im się nawet nakłonić do współpracy w promocji Witalija Kliczkę, mera Kijowa i byłego mistrza wagi ciężkiej organizacji WBO i WBC w boksie. Pełen sukces. W styczniu tego roku zapowiedzieli World War 3, sieciowego FPS-a free-to-play i to właśnie pod tę grę wciąż szukają nowych pracowników.

Z trzech projektach o których wiemy, medialnie najbardziej widoczny jest Chernobyl VR Project, WW3 jest w powijakach, więc gdzie tu miejsce na Get Even? Zapytałem o to Wojciecha Pazdura z The Farm 51.

 

„W dalszym ciągu 80 procent naszego teamu pełną parą pracuje nad Get Even. I 80% nie dlatego, że zeszliśmy z liczbą ludzi, tylko dlatego, że pojawili się nowi, którzy działają przy World War 3 i Chernobyl VR Project.” – odpowiedział Pazdur.

 

Szykowane są aż cztery wersje Get Even – na PC, PlayStation 4, Xboksa One i dedykowana VR. Czy ta przeznaczona wirtualnej rzeczywistości będzie się czymś różnić, czy jednak będzie tak jak w przypadku Zaginięcia Ethana Cartera VR – ta sama gra, a VR wydane jako DLC?

 

„W tej chwili nie widać szans na wspólną wersję VR i nie-VR. Pomimo, że Get Even na urządzeniach VR odpala się od ponad roku, to ze względu na nowe kontrolery Steama i Oculusa wiemy na pewno, że musimy zredesignować całą mechanikę i wszystkie interakcje. Dlatego Get Even VR będzie mocno zmienioną wersją podstawki, zachowamy historię, świat gry i oprawę audiowizualną, jednak grać się będzie zupełnie inaczej. Ale podstawka Get Even na zwykłe PC i konsole w dalszym ciągu opowiada historię przenoszenia się do alternatywnych rzeczywistości za pomocą urządzeń VR.” – tłumaczy Wojciech Pazdur.

 

W połowie marca ogłosiliście rekrutację do nowego, bardzo ambitnego projektu gry. Czy chodzi o strzelaninę free-2-play World War 3, czy jednak kolejną, niezapowiedzianą jeszcze gra? Wojciech Pazdur z z The Farm 51 odpowiada:

 

„Nie, litości. Wystarczy nam nowych projektów na razie 🙂 Chodzi o World War 3. Ale myślimy już dość szczegółowo o nowej rzeczy po Get Even, z tym, że nie wiem czy zapowiemy ją w tym roku.”

 

The Farm 51 gra na wielu frontach i oby nie odbiło się im to czkawką. Na tapecie mają aż trzy produkcje: Chernobyl VR Project, Get Even i World War 3, w głowach kolejny projekt, a pracują też nad autorską technologią Reality 51. No i pytanie, czy możemy spodziewać się wersji Get Even VR na PlayStation 4 i Xboksa One? W końcu gra pojawi się na tych platformach, a szykując wersję VR na peceta, można pociągnąć temat pod kolejne urządzenia. Do tego dochodzi Samsung Gear VR, na którym w grudniu gliwickie studio prezentowało filmy realizowane w ramach technologii, Reality 51.

Sporo tego, ale niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Spółka dokładnie planuje swoje działania,  a to, że my chcemy już wiedzieć, nie ma tu większego znaczenia. Życzę im, by ciężka praca przekuła się w sukces, zarówno medialny jak i komercyjny.

Comments

comments