Phantom Doctrine to najnowszy projekt twórców Hard West i Ancient Space. Ponownie będzie to strategia, ale tym razem opowiadająca o okresie zimnej wojny.

Fabuła prezentuje się równie ciekawie co pokrętnie. Akcja została umieszczona w 1983 roku i przedstawia alternatywną wizję świata. Gracz wciela się w członka The Cabal, tajemniczej organizacji walczącej z międzynarodowym spiskiem. Jego celem jest kontrola nad światem poprzez tworzenie konfliktów między przywódcami największych państw. W czasie wykonywania swojej sekretnej misji celem gracza będzie uratowanie świata. Łatwo nie będzie, co najlepiej pokazuje pierwszy live action trailer. Aż ciężko się połapać o co tam może chodzić. W każdym razie zaufanie może być w Phantom Doctrine niepożądane.

Phantom Doctrine – najważniejsze informacje o projekcie

Gra ma być taktyczną turówką w szpiegowskim sosie. Wydawcą jest Good Shepherd Entertainment, firma którą możecie znać z jej poprzedniej nazwy – Gambitious. CreativeForge współpracowało z nimi przy okazji Hard West, swojego poprzedniego projektu. To zresztą jeden z tych wydawców, którzy stosunkowo często współpracuje z polskimi ekipami (m.in. Flying Wild Hog czy Vile Monarch).

phantom doctrine

Phantom Doctrine trafi do sprzedaży w przyszłym roku na PC i konsole. Jakiś czas temu pisałem o relatywnie wysokim budżecie tego projektu. Zapowiada się więc bardzo intrygująca produkcja.

Comments

comments