Gwint: Wojna Krwi to pierwsza okazja do tego, aby sprawdzić jak w akcji wygląda kampania dla pojedynczego gracza w karciance studia CD Projekt RED. Ja czuję się zaskoczony.

Zacznijmy od fabuły. Ta ma przedstawiać historię Meve, znanej z książek jako królowa Lyrii i Rivii. W obliczu nadchodzącego zagrożenia musi wrócić na wojenną ścieżkę. W dodatku zadaniem gracza będzie zbieranie surowców, które posłużą do zbudowania armii oraz oczywiście sama walka. Nie zabraknie również dialogów i podróżowania po świecie.

Teraz to co mnie najbardziej zaskoczyło. CD Projekt RED zdecydował się na bardzo kreskówkową oprawę wizualną przypominającą gry od Telltale Games (tyle, że znacznie ładniej). Premiera planowana jest na ten rok, ale niestety jeszcze nie poznaliśmy ceny.

Gwint: Wojna Krwi / Gwent: Thronebreaker

CD Projekt RED ogłasza Gwint: Masters

Przy okazji ogłoszenia pierwszej kampanii fabularnej CD Projekt RED ogłosił Gwint Masters, czyli cykl oficjalnych i licencjonowanych turniejów, których celem będzie wyłonienie Mistrza Świata Gwinta. Cały harmonogram oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej turnieju.

Comments

comments