Uwielbiam gry, które wnoszą coś nowego, dają powiew inności i smak oryginalności. Polskie studio Petums zaprezentowało pierwszy trailer swojej gry Papetura i ja już wiem, że muszę w nią zagrać.

Papetura to gra przygodowa point & click, z masą łamigłówek i zagadek, w całości wykonana z… papieru. Całe środowisko oraz postacie zostały zaprojektowane i wykonane z pomocą kleju i skalpela, co jest czasochłonne, ale robi niesamowite wrażenie.

W tym oryginalnym świecie pokierujesz poczynaniami głównego bohatera Pape oraz zaopiekujesz się jego kotem o imieniu Tura. Zresztą co ja będę tu się rozpisywał, zobacz ten cudowny trailer.

Czyż nie wygląda obiecująco? Za Papeturę odpowiada małe niezależne studio Petums, składające się z dwóch osób – projektanta, animatora, grafika i programisty Tomasza Ostafina oraz dźwiękowca Pawła Adamczyka. Inspiracją dla twórcy były takie klasyki jak blisko dwudziestoletni Neverhood stworzony przez Douga TenNapela czy Machinarium czeskiego studia Amanita Design. Doszły do tego wpływy filmów poklatkowych, co zresztą widać na trailerze i w wykonaniu gry.

Powyższy trailer ma dużo więcej wspólnego ze studiem Amanita Design, gdyż muzykę do niego użyczył Tomáš Dvořák, twórca ścieżki dźwiękowej do Samorosta 2 i właśnie Machinarium. Czyli mistrz budowania klimatu.

W 2015 roku twórca, czyli Tomasz Ostafin, zamierza wystartować z kampanią finansowania społecznościowego na Indiegogo, więc odłóż kilka złotych, bo tak jak i ja już wiesz na co je przeznaczysz.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.