Spółka CI Games poinformowała o aktualizacji strategii rozwoju grupy kapitałowej na lata 2017-2019. W planach mają m.in. wydanie czterech gier w najbliższych dwóch latach.

Warszawskie studio złożyło spółkę zależną United Label, która będzie wydawcą gier niezależnych od zewnętrznych studiów deweloperskich. W tej chwili mają podpisane cztery umowy wydawnicze obejmujące rynek globalny. Studia pochodzą z Wielkiej Brytanii i Francji, a łączny budżet ich produkcji to około 13 mln zł. Jedno finansuje powstanie gry w całości, a pozostałe w części. Jak podaje spółka, CI Games poniesie nakłady w wysokości 5 mln zł. Jakie to studia oraz tytuły ich gier poznamy w styczniu przyszłego roku. Po dwie produkcje mają mieć premiery w 2019 i 2020 r.

Zarząd Spółki CI Games informuje też, że nadal trwają prace na Sniper Ghost Warrior Contracts oraz Lords of the Fallen 2. Obie mają trafić na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Pierwszą tworzy wewnętrzny zespół z pomocą międzynarodowych podmiotów zewnętrznych, a druga w całości jest realizowana przez amerykańskie studio Defiant.

Comments

comments