Miał być fanowski remake Resident Evil 2, a wyszła zupełnie nowa marka. W dodatku ze wsparciem twórców Hatred oraz Ancestors Legacy.

Stosunkowo niedawno Daymare: 1998, projekt powstały na bazie skasowanego fanowskiego remake’u Resident Evil 2, zaliczył sporą wpadkę na Kickstarerze. Gra zamiast planowanych 180 tysięcy dolarów, zdołała zgromadzić od graczy jedynie 45 tysięcy. Pomocną dłoń wyciągnęło jednak polskie Destructive Creations, które wcieli się w rolę wydawcy. Oprócz pomocy przy sprzedaży, gliwicki deweloper zaangażuje również swoich pracowników w proces produkcji. Dzięki temu Daymare: 1998 ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku.

Za produkcją gry stoi włoskie Invader Studios. Deweloper nie ma nic ciekawego w portfolio, ale potrafi otoczyć się fachowcami. Nie mówię tylko o gliwickim Destructive Creations, ale i Kazuhiro Aoyama, twórcy Resident Evil 3: Nemesis. Japończyk również znajduje się w szerokiej ekipie, która tworzy Daymare: 1998.

Daymare: 1998

Głównym celem gry jest oddanie klimatu starych części Resident Evil. Oczywiście całość ma być dostosowana do współczesnych realiów. Grę napędza silnik Unreal Engine. Premiera planowana jest na PC oraz konsole (PS4 + XO). Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Comments

comments