Creepy Jar, studio byłych pracowników Techlandu związane z krakowskim Bloober Team? W dużym stopniu tak, a łącznikiem obu ekip jest fundusz Blite Fund.

Niedawno mogliście przeczytać mój wywiad z członkiem zarządu Creepy Jar. Pojawiła się tam między innymi informacja o tym, że studio posiada dwóch inwestorów, którzy włożyli już kilka milionów złotych w nową spółkę. Jednym z nich jest fundusz inwestycyjny Blite Fund. Komuś coś mówi ta nazwa? Dzisiaj pewnie jeszcze nie, ale kto wie, może w przyszłości będzie to ważny gracz na rynku.

Na wstępie wspominałem o powiązaniach Creepy Jar z Bloober Team. Otóż prezesem Blite Fund jest Pani Marlena Babieno. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Zarządzająca funduszem prywatnie jest żoną prezesa Bloober Team Piotra Babieno. W samym studiu pełniła rolę między innymi producenta wykonawczego Layers of Fear. Była także członkiem Rady Nadzorczej iFun4All (twórcy Serial Cleaner) w okresie wejścia studia na giełdę New Connect.

Blite Fund może w przyszłości okazać się ważnym inwestorem w rodzimej branży gier. Kapitał w połączeniu z doświadczeniem w sektorze elektronicznej rozrywki mogą być bardzo atrakcyjne dla studiów poszukujących partnera. Obecnie Blite Fund jest inwestorem nie tylko Creepy Jar, ale i studia 7Levels (pracuje nad grami na Nintendo Switch). To kolejna nowa ekipa, która planuje debiut na giełdzie New Connect.

Comments

comments