Dom maklerski Vestor zajął się analizą spółki CD Projekt. Prognozy dotyczące Cyberpunka 2077 są znakomite, za to zupełnie inaczej jest z karcianką Gwint i izometrycznym RPG – Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Analitycy uważają, że Cyberpunk 2077 będzie miał premierę w czwartym kwartale 2019 roku. Utrzymują, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy gra zostanie sprzedana w 19 milionach kopii. Szacunki te biorą się z sukcesu Red Dead Redemption 2, olbrzymiego hitu od Rockstara, który także jest produkcją z otwartym światem z segmentu AAA. To pokazuje potencjał tego typu gier, a według analityków, świat science-fiction w Cyberpunku 2077 powinien być popularniejszy wśród graczy, niż znana z RDR2 tematyka Dzikiego Zachodu.

Zupełnie inaczej analitycy oceniają przyszłość karcianki Gwint i izometrycznego RPG – Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Gry monetyzują się poniżej oczekiwań zarządu spółki i prognozy sprzedaży poszły mocno w dół. W poprzednim raporcie eksperci szacowali, że Gwint osiągnie 1 milion pobrań w rok, teraz obniżyli je do 500 tysięcy. Podobnie jest z Wojną Krwi. Z prognozy sprzedaży 0,5 mln kopii w czwartym kwartale tego roku, obniżyli ją do 200 tys., a w szacunkach dalszej sprzedaży z 1 miliona do 200 tysięcy rocznie w kolejnych latach. Kluczowe dla przychodów w dłuższym terminie będą akcje wyprzedażowe, choć w najbliższych miesiącach spółka takich nie planuje.

Comments

comments