W środę odbyła się konferencja inwestorska spółki 11 bit studios. Poznaliśmy na niej wiele nowych danych i szczegółów dotyczących produkcji warszawskiego studia.

Pod koniec kwietnia 11 bit studios pochwaliło się, że w 66 godzin sprzedało się 250 tysięcy kopii Frostpunka. Tym samym zwróciły się koszty produkcji i marketingu, które przekroczyły 10 milionów złotych. W sumie nie ma się co dziwić, bo gra zebrała fantastyczne oceny. 11 bit studios już wcześniej przedstawiła wstępne plany dotyczące Frostpunka, This War of Mine i tajemniczego Projektu 8.

Podczas konferencji poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na temat produkcji 11 bitów. Najważniejszym jest plan tworzenia trzech dużych produkcji równocześnie. Aktualnie jest to Projekt 8, który będzie bazował na emocjach i dylematach moralnych. Pod tym względem blisko mu This War of Mine, z którego twórcy czerpią całymi garściami. Niestety więcej szczegółów nie ujawniono.

Spółka pochwaliła się, że przychód po dwóch tygodniach od premiery This War of Mine był 16 razy większy niż Anomaly, a Frostpunk sprzedaje się 4 razy lepiej niż TWoM. Co więcej, zamówień przedpremierowych na pudełkowe wydanie najnowszej gry było tak dużo, że powiększono nakład o 50%, a aktualnie produkowana jest kolejna partia. Mam i potwierdzam, jest świetna. Podczas sesji Q&A padło pytanie o wydanie Frostpunka na Switcha. Twórcy się uśmiechnęli i prosili o cierpliwość, bo za niedługo ogłoszą, jak dalej będzie rozwijana ta marka. Tytuł ten to „nasza gra na wiele lat”.

W produkcji są także dwa wspomniane dodatki z serii This War of Mine: Stories. Ich premiera niezmiennie zapowiadana jest na ten rok. Twórcy zapowiedzieli też, że robią jeszcze jedną niespodziankę z TWoM, którą za jakiś czas ogłoszą.

Jeśli chodzi o dział wydawniczy, nadal będzie on rozwijany, powstaną też dodatki i porty. Spółka ma już umowę na wydanie kolejną gry, jednak tytuł ten nie został podany. 11 bit studios ma też pomysł na dalszą monetyzację gry Beat Cop studia Pixel Crow, jednak także i tu szczegóły nie zostały podane. Poinformowali jedynie, że całkowite koszty produkcji zwróciły się około pół roku po premierze.

Aktualnie na portalu Metacritic, agregującym werdykty z różnych portali, średnia Frostpunka wynosi 85/100 na podstawie 52 recenzji. 213 graczy dało w sumie 8.7/10.

A tak wyglądał Frostpunk od na samym początku długiej drogi.

Comments

comments