Studio Detalion ostatnią grę wydało w roku 2004, a był nim Sentinel: Strażnik grobowca. Niespodziewanie po kilkunastu latach powraca jako Detalion Games z produkcją trzeciej części serii Schizm.

Wydane w 2001 r. Schizm: Prawdziwe Wyzwanie i w 2003 r. Schizm II: Kameleon to klasyczne przygodówki z elementami logicznymi osadzone w realiach science fiction. Niestety dla twórców – wśród nich był m.in. Roland Pantoła czy Maciej Miąsik (teraz Pixel Crow i Movie Games) – studio zakończyło działalność, a drogi osób tworzących Detalion rozeszły się.

I całkowicie niespodziewanie dowiedzieliśmy się, że Roland Pantoła powraca z projektem Schizm 3: Nemezis. Co prawda w ostatnich latach pracował nad takimi tytułami jak Bulletstorm, Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front czy Bulletstorm: Full Clip Edition, ale teraz zaskakuje trzecią częścią znanej nam serii.

Schizm 3: Nemezis to ponownie gra przygodowa z łamigłówkami w klimatach science fiction. Akcja rozgrywa się na planecie Argilus, gdzie trafia dwójka bohaterów- Amia i Bogard, którymi gracz będzie sterował naprzemiennie. Jako turyści liczyli na relaks i wypoczynek, jednak pewna anomalia umieszcza ich w dwóch różnych wymiarach, ale w tym samym miejscu. W trakcie wędrówki spotykać będą przeszkody tworzone przez mieszkańców, groźne zjawiska i łamigłówki, ale także napotkają innych zagubionych turystów. A wszystko wiąże się z tajemniczą potężną maszyną zwaną „Pięść Nemezis”, która może przywrócić ład na planecie Argilus.

Schizm 3: Nemezis ma trafić na PC w roku 2019, a gra dostępna będzie w języku polskim. Tymczasem zobaczcie trailer, bo wygląda to całkiem przyjemnie.

Comments

comments