Bardzo szokujący i pełen emocji tytuł newsa. To jednak nie lenistwo autora, a próba dostosowania się poziomem do pompy, z jaką Bloober Team ogłosił swój nowy projekt.

Zacznijmy od faktów. 2084 to nowy projekt z portfolio Feardemic, spółki-córki Bloober Team, która do tej pory zajmowała się działalnością wydawniczą (na koncie ma średnio udany horror Perception stworzony przez amerykańskie studio). Nowy tytuł trafi do sklepów już 13 grudnia w wersji early access (tylko Steam). Feardemic zajmie się produkcją i sprzedażą 2084, we współpracy z Bloober Team. Pierwsza publiczna prezentacja gry będzie mieć miejsce 10 grudnia w Krakowie, na prezentacji najnowszych tytułów z portfolio krakowskiej spółki.

Gra zapowiedziana, ale nadal nie wiemy jaki gatunek reprezentuje (strzelam, że horror), o czym będzie czy nawet jak wygląda jej logo. Ciężko więc powiedzieć czy mamy się interesować tym tytułem, czy może nie ma w nim niczego nadzwyczajnego. Trzeba więc będzie czekać do przyszłego tygodnia i pierwszych publicznych pokazów.

[AKTUALIZACJA #1] Udało nam się zdobyć logo nowego projektu. Bez zaskoczenia czekają nas futurystyczne klimaty. Czuć nawet nieco cyberpunka. Więcej jednak ciężko wyczytać z takiej grafiki.

2084

[AKTUALIZACJA #2] Zawodowo zajmuję się marketingiem i czuję się na siłach, ale zalecić Blooberowi większe przykładanie się do promocji swoich gier. Z perspektywy mediów zbieranie różnych materiałów z kilku niezależnych źródeł nie jest szczególnie wygodne. W każdym razie mamy wideo. 2084 będzie shooterem, w którym będziemy eliminować kolejne hordy wrogów. Nie zabraknie klasycznego dla cyberpunka hakowania umysłów wrogów.

Comments

comments