Od dawna obserwuję na Facebooku Międzynarodową Stację Kosmiczną. Publikują fajne ciekawostki i nieziemskie – dosłownie – filmy. A co Wy na to, by wybrać się na wycieczkę po jej pokładzie?

Polskie studio The House of Fables stworzyło aplikację International Space Station Tour VR, dzięki której możemy zwiedzić wszystkie osiem modułów stacji (amerykańskich, europejskich, japońskich i rosyjskich) i poznać dokładniej pracę astronautów. A wszystko w technologii 360 stopni. Materiały takie jak zdjęcia czy filmy przygotowali pracownicy Europejskiej Agencji Kosmicznej, a całość ma aspekt edukacyjny, więc zapomnijcie o strzelaniu do kosmitów.

„Praca nad International Space Station Tour VR była jednocześnie bardzo wymagającym i bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Możliwość tworzenia tego rodzaju aplikacji jest dokładnie tym, o co chodzi w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej niesamowitej technologii dajemy ludziom szansę na odwiedzenie miejsc, do których normalnie nie mieliby dostępu i doświadczenie przeżyć, które zarezerwowane są tylko dla nielicznych. Takich, jak odwiedzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” – powiedział Adam Robaszyński-Janiec, założyciel studia The House of Fables.

Aplikacja International Space Station Tour VR jest dostępna za darmo wyłącznie na urządzeniach Windows Mixed Reality. Zawiera niesamowity model 3D ISS, który można umieścić w microsoftowym Mixed Reality Cliff House. Do zobaczenia na orbicie!

Comments

comments