Valve co roku przedstawia najlepiej zarabiające gry na Steamie. Ponownie w zestawieniu możemy znaleźć rodzime produkcje. Nie jest zaskoczeniem o jakie gry chodzi.

Najlepiej radził sobie Wiedźmin 3, który pojawił się na liście Platynowej. Tam znalazły się najpopularniejsze produkcje, które w 2017 roku zarobiły najwięcej. Obok gry CD Projektu RED pojawiły się takie hity jak PUBG, DOTA 2, GTA V czy Counter-Strike GO.

Złote i Srebrne zestawienie pomijamy – tam niestety nie znaleźliśmy nic od rodzimych twórców. Dopiero na najdłuższej, Brązowej liście, udało się odnaleźć Dying Light. Miło widzieć, że nawet 2 lata po premierze produkcja Techlandu zarabia sporo pieniędzy.

Lista nie bierze pod uwagę tylko sprzedaży. Do wyniku (oczywiście nieupublicznionego) dodawane są przychody ze sprzedaży dodatków oraz mikrotransakcji. Pełne zestawienie znajdziecie tutaj.

Jeśli interesuje Was jak poradziły sobie wydane w 2017 roku polskie gry polecam zestawienie, które znajdziecie tutaj. Można tam znaleźć sporo ciekawych informacji.

Comments

comments