Sprzedaż Realpolitiks w całym 2017 roku osiągnęła całkiem przyzwoity wynik 50 000 kopii. Dzięki temu powstaną dwa nowe dodatki.

Jak na taką produkcję 50 tysięcy kopii to sporo. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że koszty produkcji i marketingu edycji PC zwróciły się w ciągu kilku dni od premiery. Podobnie było z wersją mobilną, która próg rentowności przekroczyła po 4 dniach od debiutu na iOS i Androidzie. Jujubee nie podało jednak jak rozkładała się sprzedaż na poszczególnych platformach.

W związku ze sporą popularnością gry, studio razem z wydawcą – rosyjskim 1C Company, postanowiło przygotować dwa płatne rozszerzenia. Pierwsze będzie kosztować 7,99$/6,99 euro i zadebiutuje 15 marca. Rozwinie grę o możliwość współpracy z kolejnymi organizacjami, które pomogą zdobyć władzę. Są to między innymi korporacje, organizacje przestępcze, hakerzy czy aktywiści. Rozszerzenie zaoferuje również nowy scenariusz.

A co z Realpolitiks 2? Prace nad grą ruszyły już w 2017 roku, ale na razie spółka nie podaje żadnych konkretnych informacji. Wiemy jedynie, że w najbliższych 12 miesiącach Jujubee planuje wydać Kursk. Trwają również prace nad kolejnym dużym tytułem – Konklawe.

Czy warto sięgnąć po Realpolitiks? Myślę, że nasza recenzja może nieco pomóc w podjęciu decyzji.

Comments

comments