Długo czekaliśmy na pierwsze informacje związane z nowym projektem tworzonym przez legendę polskiej branży gier Maćka Miąsika. Specjalnie dla Was przepytaliśmy założyciela studia Pixel Crow oraz zebraliśmy ekskluzywne materiał o Total Alarm.

Tytuł, który powstał przy współpracy Pixel Crow z wydawcą Movie Games oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest połączeniem wciągającej przygodówki z grą zasobową, dziejącą się w różnych systemach gwiezdnych. Total Alarm zaprezentowany jest w stylistyce nawiązującej do wczesnej fantastyki naukowej (retro-future).

Główny bohater jest uznanym inżynierem kosmicznym najwyższej klasy, który został skazany na przymusową pracę zwykłego mechanika-konserwatora na obrzeżach kosmicznej cywilizacji. Inżynier trafił do zakładu przez nieprawomyślność, czyli jedno z setek przewinień, za które ryzykuje się rychłą i dotkliwą karą ze strony Kolektywu. Co więcej, teraz za wszelką cenę nasz protagonista będzie uważał na to, co robi, aby utrzymywać zasilanie i nadające się do oddychania powietrze w zrujnowanych stacjach, które polecono konserwować i naprawiać. Tylko nieustanna czujność jest w stanie ocalić gracza przed karą ostateczną: wyjściem bez skafandra w otwarty kosmos.

Niestety nie będzie to łatwe zadanie ponieważ centralnie sterowana gospodarka boryka się z nieustannymi niedoborami podstawowych towarów – a stary statek kosmiczny z ograniczonym zapasem paliwa oraz inteligentnym komputerem, któremu nie można zaufać. Wszystkie te elementy czynią teoretycznie rutynowe i prozaiczne zadania jeszcze trudniejszymi. Dobre kontakty, dostęp do czarnego rynku, oraz tona sprytu pozwoli po prostu przetrwać.

Samo przetrwanie nie jest głównym celem Total Alarm. Zamiast czekać na amnestię, która raczej nie nadejdzie, gracz musi planować ucieczkę. Na pewno nie będzie to łatwe, gdyż swobodne przemieszczenie się jest zakazane, wszystkie systemy są nieustannie strzeżone, a ich mieszkańcy inwigilowani.

Jedyną opcją jest wykonywanie zlecanych zadań i oczekiwanie na stosowną okazję.

O to co na Was czeka w Total Alarm:

  • podróże pomiędzy różnymi systemami,
  • naprawianie psujących się stacji,
  • wypracowanie w tajemnicy jak największej swobody działania,
  • zarządzanie ograniczonymi zasobami: paliwem, danymi nawigacyjnymi, częściami zamiennymi oraz towarami konsumpcyjnymi,
  • naprawianie, chronienie, handlowanie, przewożenie legalnych i nielegalnych towarów,
  • wchozenie w interakcje z wieloma postaciami, budowanie sieci cennych kontaktów, zdobywanie zaufania, unikanie agentów i konfidentów,
  • rozwijanie swojej postaci, by lepiej radzić sobie w skomplikowanych interakcjach społecznych
  • udoskonalenie swojegu statku kosmicznego, niezbędnego do pracy oraz przeżycia
  • zbieranie specjalnych przedmiotów użytecznych w misjach rutynowych oraz interakcjach z postaciami
  • odkrycie głównej tajemnicy oraz podjęcie kluczowej dla całego społeczeństwa wyzwania.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy także wywiad z Maciejem, który ukaże się już jutro na łamach naszego portalu 🙂

Poniżej natomiast zobaczycie materiały ekskluzywne z Total Alarm:

Comments

comments