Movie Games i Discovery właśnie ogłosili współpracę, dzięki której polska spółka przygotuje kilka gier na znanych telewizyjnych licencjach. Pierwszą będzie Alaskan Truck Simulator.

To już drugie podejście amerykańskiego giganta mediowego Discovery do tematu gier. Pierwszym była umowa podpisana z PlayWay, na mocy której spółka pozyskała licencję na kilka programów emitowanych przez stacje należące do grupy. Jak na razie na rynku pojawiła się jedna gra, która skorzystała z tego – Gold Rush. Produkcja w ekspresowym tempie zwróciła koszty jej stworzenia i stała się jednym z najbardziej dochodowych projektów w portfolio PlayWay. Nic więc dziwnego, że powiązane z nią Movie Games również skorzysta na popularności symulatorów i programów Discovery.

Pierwszym projektem realizowanym przy współpracy obu firm będzie Alaskan Truck Simulator (tytuł roboczy). Twórcy przygotowują symulator, w którym realizować będziemy ekstremalne zlecenia na Alasce. W grze znajdą się również elementy survivalu. Licencja pozwala na przeniesienie gry na PC, konsole (Xbox One, PS4, Switch) oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Oprócz przekazania praw do wykorzystania marki Discovery aktywnie zaangażuje się w promocję gry na swoich kanałach telewizyjnych oraz profilach w mediach społecznościowych. Przykład Gold Rush pokazał, że jest to całkiem dochodowy biznes.

Jeśli jeszcze nie wiecie to śpieszę donieść, że Discovery Communications jest również właścicielem kanałów grupy TVN. Ciekawe czy PlayWay lub Movie Games wpadną kiedyś na pomysł stworzenia gry na któreś z licencji należących do polskiej stacji. To byłoby bardzo… intrygujące.

Comments

comments