This is Zodiak Speaking to gra oparta na prawdziwej historii Zodiaka, seryjnego mordercy, który nigdy nie został załapany. Za jej przygotowanie odpowiadają autorzy Apocalipsis.

Nowy tytuł twórców jednej z najciekawszych tegorocznych przygodówek to zdecydowanie rzecz warta uwagi. Tym bardziej, że tematyka zapowiada się szalenie ciekawie. This is Zodiak Speaking to historia seryjnego mordercy, który zabijał w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych i 70-tych. Ta sama, którą David Fincher przedstawił w 2007 roku w świetnym filmie Zodiak.

THIS IS THE ZODIAC SPEAKING GIF 3

Ekipa Punch Punk Games chce stworzyć thriller psychologiczny przypominający takie tytuły jak Zaginięcie Ethana Cartera, Virginia czy Soma. Nie będzie to jednak klasyczny walking simulator. Studio obiecuje, że w This is Zodiak Speaking zmierzymy się z silnym wrogiem i będziemy podejmować decyzje, które zadecydują o zakończeniu gry. Jestem więc bardzo ciekawy jak twórcy przedstawią seryjnego mordercę, którego tożsamości nigdy nie odkryto. Podobne wyzwanie postawiło sobie IMGN.pro w również opartym na niewyjaśnionej historii Kholacie. Wyszło bez rewelacji.

THIS IS THE ZODIAC SPEAKING GIF 5

Oby tym razem było lepiej. To ma zapewnić między innymi znany pisarz Łukasz Orbitowski, który przygotuje scenariusz This is Zodiac Speaking. Nie będzie to jego pierwszy kontakt z grami wideo. Na koncie ma między innymi słuchowisko osadzone w świecie This War of Mine, które później zostało wykorzystane na potrzeby fabularnego dodatku Father’s Promise.

THIS IS THE ZODIAC SPEAKING GIF 2

Punch Punk i Klabater zacieśniają współpracę

Nowa gra twórców Apocalipsis będzie wydawana na PC i konsole (PS4, XOne, Switch) w 2019 roku. Ekipa Punch Punk Games podpisała umowę z Klabaterem, który będzie pełnić rolę wydawcy. Do portfolio firmy trafi również kolejny projekt tego dewelopera, czyli „top down stealth shooter”. Oprócz obietnicy unikatowego stylu graficznego nie wiemy nic więcej na temat tego tytułu. Premiera dopiero w 2020 roku.

Comments

comments