Książki związane z grami nie są szczególnie często spotykane na półkach sklepowych. Tym bardziej cieszy kolejna taka pozycja.

Sen Czarownika: Fabularny podręcznik concept artu to pozycja stworzona przez Pawła Graniaka, twórcę szkoleń Potęga Obrazu przeznaczonych dla przyszłych rysowników i concept artystów. Jego książka to fantastycznie ilustrowana (mam już swój egzemplarz, a więc mogę to potwierdzić) kopalnia wiedzy na temat tworzenia rysunków koncepcyjnych do gier. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę wiedzę wykorzystać w innych branżach. Paweł opisuje najdrobniejsze szczegóły jak anatomia człowieka, sposoby przedstawiania historii za pomocą obrazu czy perspektywa. Każdy kto sięgnie po Sen Czarownika będzie mógł więc zdobyć teoretyczną wiedzę dotyczącą tworzenia postaci, potworów, przedmiotów czy lokacji.

Z książki oczywiście trudno nauczyć się rysować. Stąd w publikacji Pawła Graniaka znaleźć można wiele zadań, których wykonanie pomoże w opanowaniu najważniejszych umiejętności. Całość uzupełniają fabularne wstawki (stąd „fabularny podręcznik” w tytule), które stanowią uzupełnienie omawianych zagadnień. Razem z nimi możesz poczuć się jak członek teamu deweloperskiego, który musi narysować rysunki do konkretnej gry, mającej swoich bohaterów i historię.

Książka Sen Czarownika: Fabularny podręcznik concept artu dostępna jest od dzisiaj w sprzedaży w relatywnie niewielkiej cenie mieszczącej się w przedziale 30-40 zł (via Ceneo). Mało jak na tak przepięknie wydaną publikację, która na pewno przyda się każdemu młodemu adeptowi sztuki concept artu. Ja już jestem po lekturze, a więc mogę potwierdzić jakość.

Przy okazji polecam niedawno opublikowane na naszych łamach artykuły Pawła Graniaka na temat projektowania doświadczenia gracza i tworzenia postaci do gry.

Comments

comments