Niedawno studio MuHa Games ogłosiło powstanie Thea 2: The Shattering. Po pojawieniu się informacji od razu zapaliła mi się czerwona lampka. Na szczęście niepotrzebnie.

Powstanie kolejnej odsłony to nic szczególnie szokującego. Jak udało mi się ustalić, pierwsza część znalazła już ponad 110 tysięcy nabywców na PC (informacja potwierdzona przez dewelopera, nie pochodzi ze Steam Spy). Wynik imponujący, a więc nie dziwić powinna zapowiedź Thea 2. Co jednak z obiecaną kawał czasu temu wersją na Xboksa One? Postanowiłem sprawdzić czy aby czasem studio MuHa Games po cichu nie skasowała tego projektu. W skrócie – jest wręcz odwrotnie.

Wersje konsolowe są już gotowe, mają również przyznane ratingi. Pozostały ostatnie formalności. Niedługo powinniśmy więc poznać datę premiery. Nie bez powodu użyłem liczby mnogiej. Ekipa MuHa Games nie tylko zgodnie z planem wyda grę na Xboksie One, ale i dorzuci do tego PlayStation 4. Nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale taką deklarację usłyszałem od samych twórców. Ciężko o lepsze potwierdzenie. Formalne ogłoszenia powinny mieć miejsce w najbliższym czasie.

Comments

comments