Co prawda próg sukcesu zbiórki na portalu finansowania społecznościowego był dość niski, ale chyba nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania karcianką Superhot.

Board&Dice to polskie wydawnictwo gier planszowych, które postanowiło opracować i wydać grę, ściśle związaną z świetnym FPS-em Superhot. 75 kart, ciekawa mechanika nawiązująca do oryginału i bum, pełen sukces. Próg 8 tysięcy dolarów pękł w niespełna trzy godziny, a lawina dalej leci. W momencie kiedy to piszę, czyli w środę o godzinie 20.30, projekt wsparło 1000 osób, a na koncie widnieje ponad 24 000 zielonych prezydentów. A co na to sami twórcy?

„Po cichu zakładaliśmy, że kampania się uda, ponieważ tak jak gra komputerowa, gra karciana ma bardzo ciekawą i świeżą mechanikę. Ale nikt nie spodziewał się, że zostanie ufundowana w 3 godziny od startu, a już na ten moment przebiliśmy 1000 backersów i zbliżamy się do $25K. Co oznacza, że mamy ponad 300% zakładanej kwoty celu kampanii – a dopiero minęła pierwsza doba. O wiele szybciej niż zakładaliśmy będziemy uruchamiać ukryte progi. Myśleliśmy, że wydarzy się tydzień po starcie.” – piszą Graczpospolitej twórcy z Board&Dice.

Aktualnie Superhot The Card Game ma 7 progów, ale pięć z nich już jest osiągniętych. Do ostatniego (wartego 28 000 dolarów) jest bardzo blisko, więc spodziewać się można kolejnych bonusów. Na tę chwilę wspierający otrzymają już na pewno 6 dodatkowych kart, plakat i naklejki. A przecież kolejne cztery karty są na wyciągnięcie ręki. Nie wspominając o szczególe, że koniec zbiórki nastąpi dopiero 22 lutego.

Śmiało, wpierajcie, bo cena nie jest wygórowana, a i zestawy są fajne. Można też kupić samą figurkę, ale polecam zestaw Shotgun, zawierający grę, figurkę i specjalną matę do gry. Plus oczywiście wszystkie bonusy z poszczególnych progów. A dostawa do Waszych domów już w lipcu tego roku. Ja na swojego Superhota już czekam.

Comments

comments