Pod koniec października spółka Sonka, odpowiedzialna za port pixel artowej platformówki The Way Remastered, chwaliła się sprzedażą gry na Switchu. Rok 2019 rozpoczynają od osiągnięcia kolejnego kamienia milowego.

Jak informuje spółka, liczba sprzedanych kopii podwoiła się i The Way Remastered na Switchu dobiło do 100 tysięcy egzemplarzy. Wynik świetny, ale pamiętać trzeba, że gra wielokrotnie była w różnych wyprzedażach. Co prawda w Polsce kosztuje aktualnie 59 zł, ale np. w Ameryce Północnej trwa promocja i można ją nabyć za 3,5-3,7 zł. Czyli grosze w stosunku do pierwotnej ceny. Mimo to jest to sukces finansowy spółki Sonka, bo koszty wykonania portu w tym wypadku nie są wysokie.

Oryginalną wersję pecetową stworzyło studio Puzzling Dream. Porty ukazały się dotychczas na Switchu i Xboksie One. Zapowiedziana kiedyś wersja na PlayStation 4 nigdy niestety nie powstała.

The Way to pixel artowa platformówka osadzona w realiach sci-fi. Bohater gry nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanej i pragnie pokonać śmierć. Wykorzystując starożytne notatki o istnieniu życia wiecznego, postanawia wrócić na jedną z planet na której już był i sprawdzić informacje u źródła. Jednak obca cywilizacja skrywa nie jedną niebezpieczną tajemnicę.

Comments

comments