O tym, że The Medium trafi do pudełka, wiadomo od dawna. Ale są przesłanki, że także na PlayStation 5.

Wpierw konkrety. 28 stycznia thriller krakowskiego Bloober Teamu trafił na PC i Xbox Series X|S. Później wydawca Koch Media poinformował, że The Medium wyjdzie także w wersji pudełkowej. Ale bez konkretów. Można było zakładać, że na obie wspomniane platformy. Aż do teraz.

Organizacja ESRB, która określa granice wiekowe dla gier wydawanych w Ameryce Północnej, zdradziła bardzo istotny szczegół. Przyznając kategorię M dla The Medium wymieniła też platformy, których to dotyczy. I niespodzianka, bo pojawia się nie tylko Xbox Series X|S, ale także PlayStation 5. A przecież Bloober Team nie zapowiedział (jeszcze) wydania tej gry na PS5. Jeśli to nie pomyłka – w co wątpię – to posiadacze konsoli Sony będą mogli przeżyć interesującą przygodę w krakowskim opuszczonym hotelu Niwa.

Zapowiadając wersje pudełkowe Koch Media nie zdradziło platform docelowych. Co za tym idzie, nie jest powiedziane, że The Medium nie doczeka się wydania fizycznego także na PlayStation 5. Tu trzeba też spojrzeć w przeszłość. Poprzednia gra Bloober Teamu – Blair Witch – wpierw wyszła na PC i Xbox One, a po kwartale z okładem także na PlayStation 4. Dotyczyło to także wersji pudełkowych. Z drugiej strony kilka gier krakowskich twórców wyszło fizycznie, ale najczęściej na PS4 i Switcha. De facto Blair Witch był ich pierwszą produkcją z pudełkowym wydaniem na konsolę Xbox.

Przesłanki są dość wyraźne. The Medium prawdopodobnie wyjdzie na fizycznym nośniku zarówno na PlayStation 5, jak i Xboksa Series X|S, ale na potwierdzenie trzeba czekać. Halo, Koch Media Poland, czekamy! Grafikę okładkową na PS5 już Wam przygotowałem.

Comments

comments