The Dinosaur Operation to niezwykły koncept gry. Jeśli widzisz tam konkurencję dla ARK: Survival Evolved, Far Cry: Primal czy Horizon: Zero Dawn to bardzo, bardzo mocno się zdziwisz.

Wbrew temu co widać na screenach znacznie więcej tam inspiracji… Surgeon Simulator. Nie, nie jest to żart. Taka gra faktycznie powstaje.

Idea gry jest dosyć prosta – sterujemy neandertalczykiem, który zamiast zabijać dinozaury, postanowił je leczyć. Tak po prostu. Do tego wszystkiego całkiem ładna oprawa wizualna napędzana przez Unreal Engine.

Obecnie The Dinosaur Operation zbiera głosy na Steam Greenlight. Nad produkcją pracuje niewielka ekipa Hi5 Games. Wydawcą jest PlayWay.

The Dinosaur Operation – przerost formy nad treścią?

Już wyobrażam sobie ludzi, którzy skuszeni oprawą wizualną rzucą się na The Dinosaur Operation, a potem doznają strasznego rozczarowania. Nie mówię, że to będzie zła gra. Po prostu patrząc na materiały można spodziewać się czegoś zupełnie innego. Zastanawia mnie również sens przykładania takiej wagi do oprawy wizualnej, aby wykorzystają ją tylko do symulatora lekarza. Mimo wszystko będę śledzić ten projekt. To na pewno bardzo intrygujący temat. Widząc go jednak ciągle żałuję, że nie jest on tym co sobie wyobrażam.

Comments

comments