Fani strategii turowej osadzonej w czasach zimnej wojny na pewno mają w kalendarzach zaznaczoną datę 14 sierpnia. Właśnie wtedy do sprzedaży na PC, PlayStation 4 i Xboksa One trafi Phantom Doctrine od warszawskiego studia CreativeForge Games.

Miałem przyjemność sprawdzić tę produkcję na ubiegłorocznym gamescomie i już wtedy prezentowała się fantastycznie. A na premierę będzie jeszcze lepiej, bo twórcy opublikowali najnowszy zwiastun prezentujący ważną część rozgrywki.

„Nowa gra twórców Hard West to taktyczna strategia turowa osadzona w realiach Zimnej Wojny, w której gracze, działając z ukrycia, przewodzić będą tajnej komórce szpiegowskiej i zmierzą się z globalną konspiracją, wykorzystującą napięcia na świecie do wywierania wpływu i kontroli. Agenci werbowani z różnych krajów i organizacji, badania nad nowymi technologiami czy wysublimowane techniki przesłuchań, będą mogły nie raz zaważyć o zwycięstwie lub porażce.”

Kampania dla pojedynczego gracza przebiega dwutorowo i w zależności od wyboru bohatera, prezentuje grę z innej perspektywy. Można wcielić się w byłego łowcę szpiegów z KGB lub specjalisty od mokrej roboty, zbuntowanego komandosa CIA. Phantom Doctrine jest bardzo rozbudowaną produkcją, więc fani gatunku powinni piać z zachwytu. Niczym podwójny agent na przesłuchaniu w tajnej bazie.

40-godzinna kampania to dopiero początek. Po niej czeka gracza Nowa Gra Plus, czyli rozpoczęcie zimnej wojny od początku, z nowymi elementami fabularnymi. A na deser zostaje tryb multiplayer z meczami 1v1.

A na koniec istotne informacje z prasówki, bo można nie tylko zaoszczędzić, ale i sporo zyskać:

Premiera Phantom Doctrine już 14 sierpnia 2018 na konsole PlayStation®4 i Xbox One oraz komputery Windows PC poprzez Steam i GOG w cenie 142,99 zł. Gra będzie dostępna z premierową zniżką w wysokości 10% na wszystkich platformach. Gracze pecetowi będą mogli także zakupić cyfrową edycję Deluxe, która zawierać będzie album z muzyką z gry oraz cyfrowy artbook (dostępny oddzielnie za 35,99 zł) w cenie 172,65 zł. W ramach świętowania premiery Phantom Doctrine, każdy, kto kupi grę poprzez Steam lub GOG w ciągu 2 pierwszych tygodni od dnia wydania gry, otrzyma zupełnie za darmo ulepszenie do cyfrowej wersji Deluxe. Dodatkowo posiadacze Hard Westa z serwisów Steam i GOG otrzymają bonusowe 5% zniżki na zakup Phantom Doctrine w ciągu dwóch tygodni od premiery (które sumują się z ogólną 10% zniżką).

Comments

comments