Pamiętacie 911 Operator, symulator operatora numeru alarmowego? No to Radio Commander jest prawie tym samym, tylko że teraz pracujemy na polu bitwy.

Pierwsza gra Jutsu Games okazała się wielkim sukcesem. Według danych, które wyciekły ze Steama, w 911 Operator zagrało blisko 220 000 graczy. A to tylko PC. Gra wyszła przecież także na PlayStation 4, Xboksa One, Androida i iOS, a powstaje jeszcze wersja na Switcha. Jak widać potencjał sprzedażowy jest, więc trzeba było iść za ciosem. Do gry wydano DLC, a teraz dowiedzieliśmy się, że powstaje Radio Commander.

Za projekt odpowiada część twórców ze studia Jutsu Games, lecz teraz występują pod nazwą Serious Sim. W Radio Commander wcielamy się w rolę amerykańskiego dowódcy, który zarządza jednostkami w trakcie konfliktu wietnamskiego w latach 1965-1967. Czyli typowe siedzenie za biurkiem w ciepłym i bezpiecznym bunkrze. Jednak na barkach dowódcy są wszystkie jednostki, które trzeba poprowadzić do zwycięstwa lub umożliwić im przetrwanie. Dzięki komunikatom radiowym wie kto i gdzie się znajduje, a odpowiednie notatki i znaczniki umieszcza na mapie teatru działań.

Radio Commander jest bardzo podobny do 911 Operator, jednak idzie mały krok dalej. Ekran gry nie sprowadza się tylko do mapy, ale także daje możliwość obserwowania startujących jednostek. Wiele do gry to nie wnosi, ale jednak urozmaica rozgrywkę. Czy się sprawdzi i gra odniesie sukces? Zobaczymy, bo to jednak trochę inna zabawa niż w operatorze numeru alarmowego.

Grę na PC wyda Games Operators, które jest kolejną odnogą PlayWay’a. Planowana data premiery to trzeci kwartał 2019 roku. Wersje konsolowe zapewne są opcją, zależną od sprzedaży na PC.

Comments

comments