Layers of Fear to kolejna duża polska premiera tego roku. Tym jednak razem oceny okazały się bardzo spolaryzowane.

Dla Bloober Team to i tak wielki krok do przodu. Po poprzednich, raczej kiepskich produkcjach tym razem trafił się projekt, który może cieszyć się wieloma świetnymi ocenami. Aktualnie średnia na Metacritics wynosi 74 (PC) oraz 79 (PS4). Wersja na Xbox One nie doczekała się jeszcze ani jednej recenzji.

Layers of Fear dostało kilka bardzo wysokich, a nawet maksymalnych ocen. Nie brakuje również kiepskich not. Wielkim zaskoczeniem to nie jest. W końcu najnowsza gra Bloober Team to nie pierwsza produkcja, która otrzymała kilka ocen z dupy trudnych do zrozumienia.

Przykładowe oceny:
5/5 – The Escapist
5/5 – GamesRadar
7/10 – Destructiod
7/10 – Gamespot
64/100 – PC Gamer
5,8/10 – IGN

Polskie media okazały się nieco bardziej wyrozumiałe, chociaż i tutaj nie brakuje niższych not.

Grą mocno zachwyca się Paweł Olszewski z Polygamii:

„Layers of Fear jest straszne na ten pokręcony, nieprzewidywalny sposób, gdzie największe wrażenie robią najmniejsze i pozornie błahe elementy. Na przykład kartka z notatką, że skończyły się już jabłka i jakieś sto kilogramów porozrzucanych owoców w kolejnym pomieszczeniu. WTF? Albo klasyczne obrazy Rembrandta i Goyi potraktowane rozpuszczalnikiem, z rozpływającymi się twarzami postaci. Zatrzaskujące się przed nosem drzwi, zaryglowane łańcuchami niczym w czwartym Silent Hillu przejścia czy plamy krwi robią wrażenie, ale powiedziałbym, że mieszczą się w pewnej ogólnie znanej i przyjętej skali.”

Przemysław Zamęcki z Gry-Online ma nieco inne zdanie:

„LoF raczej nie udaje się straszyć tak mocno, aby z wrażenia podskakiwać na krześle, ale na początku niejednemu włosy na karku staną dęba. Kiedy jednak schemat straszenia zaczyna się zbyt często powtarzać, emocje opadają, choć jednocześnie projekt lokacji robi się ciekawszy. To dobry tytuł, nie wyróżniający się niczym specjalnym i nie silący się na oryginalność.”

Warto – Polygamia
8,3/10 – Gram.pl
8/10 – Gamezilla
8/10 – Eurogamer
6,5/10 – Gry-Online.pl

Zaskoczeni? Ja odrobinę tak. Nie dziwią mnie bardzo wysokie noty, w przeciwieństwie do kilku niezwykle niskich. Bloober Team może być jednak dumny z Layers of Fear. Wreszcie udało się stworzyć grę, której nie trzeba się wstydzić. Nasze wrażenie również są bardzo pozytywne.

Gdybyś chciał kupić Layers of Fear na PC, zapraszamy do naszego sklepiku.

Comments

comments