Z zaskoczenia, bez zbędnych zapowiedzi na PlayStation Store wjeżdża na pełnej świetna oldschoolowa strzelanina Sky Force Anniversary. I to jest dobra wiadomość.

Za grę odpowiada gliwickie studio Infinite Dreams, choć przy portowaniu z pecetów pomagała warszawska ekipa Crunching Koalas. Jest to klasyczna strzelanina z góry, gdzie lecąc samolotem wyżyna się setki prawie bezbronnych przeciwników kończąc etap walką z bossem. Klasyka, do tego naprawdę bardzo udana.

Seria Sky Force święciła triumfy głównie na mobilkach. Do dziś zagrywam się w Sky Force 2014 i Sky Force Reloaded, ba wydałem nawet trochę kasy na mikrotransakcje. Ktoś będzie pukał się w czoło, ale ja wychodzę z założenia, że jak dostaję za darmo grę w którą świetnie się bawię, to wydam parę złotych niejako w podziękowaniu. W zamian dostaję ulepszenia w grze, więc sytuacja jest win-win.

W międzyczasie w 2015 roku Sky Force Anniversary pojawiło się na pecetach i zebrało mnóstwo doskonałych ocen. Po ponad roku tytuł ten trafił na konsole Sony. Za 42 złote kupujemy ją w cross-buy’u, czyli płacisz raz a pobrać możesz na PlayStation 3, 4 i Vitę. Jeśli lubicie oldschoolowe strzelaniny, nie ma się co zastanawiać, zwłaszcza, że konsolowe Sky Force Anniversary ma opcję grania w dwie osoby.

Comments

comments