Jeśli zastanawiałeś się gdzie jeszcze nie było Wiedźmina, z listy możesz skreślić kolejną pozycję – znaczki pocztowe.

Poczta Polska ogłosiła, że już niedługo do jej oferty trafi nowy znaczek pocztowy. Niby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że skierowany jest on do fanów Wiedźmina. Znaczek powstał na licencji CD Projektu i zawiera motyw graficzny z Wiedźmina 3. Premiera 16 września w dobrych sklepach ze znaczkami pocztowymi w placówce Poczty Polskiej.

Nie wiem czy wśród filatelistów jest wielu fanów gier i Wiedźmina, nie mówiąc już ilu fanów gier i Wiedźmina wysyła listy. Mimo wszystko CD Projekt zgarnął łatwą kasę za licencję, a Poczta Polska za chęć bycia nowoczesnym będzie musiała próbować opchnąć 180 000 znaczków w cenie 6 zł za sztukę. Jestem bardzo ciekawy z jakim skutkiem.

W ramach dziennikarskiego obowiązku kilka informacji technicznych o wiedźmińskich znaczkach. Może jednak komuś się przyda.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 31,25 x 39,5 mm, format bloku: 70 x 90 mm, w nakładzie 180 000 szt.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Na koniec proponuję zabawę – gdzie jeszcze pojawi się Wiedźmina 3? Na papierze śniadaniowym? Plecaczkach dla dzieci z podstawówki? A może butelkach z piwem? To ostatnie w sumie to nie głupi pomysł.

Comments

comments